Služby

B.I.G. VISION® FOR ALL

Pozrite sa na film a zistite ako využíva koncept B.I.G. Vision® prielomovú technológiu k vytvoreniu prvej vysoko precíznej progresívnej okuliarovej šošovky vyrobenej na základe kompletného biometrického modelu oka.

Pozrieť video

dneye skener

DNEye® Scanner

Individuálne okuliarové šošovky s revolučným meraním pomocou DNEye® Scanneru.

Zažite revolučné meranie zraku pomocou unikátneho prístroja DNEye® Scanner od firmy Rodenstock. Pri meraní zraku prenášame viac ako 7000 nameraných bodov do výroby Vašich nových okuliarových šošoviek Rodenstock. Okuliarové šošovky s DNEye® optimalizáciou Vám poskytnú tieto benefity:

 • Ostré videnie ako nikdy predtým.
 • Bezpečné videnie ako nikdy predtým.
 • Prirodzené videnie ako nikdy predtým.
 • Farebné videnie ako nikdy predtým.

NOVÁ DIMENZIA VIDENIA

Od roku 1900 sa pre výrobu okuliarových šošoviek používa výpočet vychádzajúci z obecného modelu ľudského oka tzv. "Gullstrandovo schématické oko". Technológia okuliarových šošoviek sa od tej doby značne posunula, ale "Gullstrandovo schématické oko" ako základ pre výpočet zostalo rovnaké a teda aj zastaralé. Rodenstock prichádza s unikátnym meraním pomocou DNEye® Scanneru, ktoré meria individuálnu anatómiu akéhokoľvek ľudského oka a ako jediný výrobca na svete je Rodenstock schopný tieto výsledky merania previesť do výroby okuliarových šošoviek.

Dimenzia videnia

Vďaka presnému 3D meraniu očí pomocou DNEye® Scanneru od firmy Rodenstock zohľadníme biometrické hodnoty Vašich očí do okuliarových šošoviek. Získate tak plne individuálne okuliarové šošovky a dokonale ostré videnie ako nikdy predtým.

Dostupné v jednoohniskových aj v progresívnych okuliarových šošovkách.

Objednať sa na meranie zraku

3d ist

3D IMPRESSION IST

Hlavnú časť zariadenia predstavuje 3D stereo kamerová technológia na automatické zistenie vašich individuálnych dát. Pozriete sa do zrkadla pripojenému k ImpressionIST® a dve kamery vás vyfotografujú z dvoch perspektív. Pomocou fotografií sa presne zmerajú parametre, ako je vzdialenosť medzi zorničkami. Vďaka tejto technológii dostanete neprekonateľný individuálny a presný výsledok – inými slovami, dokonalé okuliare.

Prečo je meranie očí také dôležité?

Vaše oko je rovnako jedinečné ako vaša DNA. Presné namerané dáta predstavujú prvý krok k okuliarom, ktoré vám umožnia úplne využiť váš zrakový potenciál.

 • prirodzené videnie
 • skvelý vzhľad
 • najväčšie pohodlie pri nosení
Výsledkom sú najlepšie okuliare, aké ste kedy mali.

APLIKÁCIA ŠOŠOVIEK

Nosenie kontaktných šošoviek bude naozaj bezpečné a navyše ten pocit slobody ...

3d ist

Kontaktné šošovky Vám prinesú veľa výhod a komfortu v oblasti Vášho života. Výhody kontaktných šošoviek pri športovej činnosti: kde je hlavne dôležité periférne videnie. Tým, že kontaktná šošovka je priamo na oku nositeľa, tak pri pohybe oka do strán sa pohybuje súčasne s okom aj kontaktná šošovka. Tým pádom kontaktná šošovka umožňuje ostré a komfortné videnie aj do strán. Dôležitým faktorom pri športovej činnosti je aj nevyhnutnosť prilieb a rôznych ochranných okuliarov, kde nosenie okuliarov je často nepohodlné a často aj nemožné. Nosenie kontaktných šošoviek tento problém odstráni.  Kontaktné šošovky a slnečné okuliare: v dnešnej dobe sa kladie veľký dôraz na ochranu pred škodlivým slnečným žiarením, preto ochrana očí pomocou slnečných okuliarov je veľmi dôležitá. Pri kontaktných šošoviek nie ste obmedzovaný pri výbere slnečných okuliarov. Niektoré kontaktné šošovky majú aj UV filter, takže máte zabezpečenú dokonalú ochranu proti škodlivému UV žiareniu. Ak ste nositeľom dioptrických okuliarov, je ťažké si vybrať módne slnečné okuliare, ktoré by bolo možné vyhotoviť aj s konkrétnymi dioptrickými hodnotami pre kvalitné a dokonalé videnie. Pomocou kombinácií slnečných okuliarov a kontaktných šošoviek je to možné.  Neváhajte a objednajte sa na aplikáciu.

Môžete to urobiť nasledujúcimi spôsobmi:

INDIVIDUÁLNE PORADENSTVO

Rozumieme sa tomu čo robíme. Od vzniku firmy v roku 1991, poskytujeme svojim klientom hlavne odbornosť a kvalitné poradenstvo. Vysoko špecializovaný personál Vám ochotne pomôže nájsť to najlepšie riešenie pre Váš zrak a pohodlie. Našou prioritou je Váš zrak.

Svojim klientom poskytujeme hlavne odbornosť a kvalitné poradenstvo. Vysoko špecializovaný personál Vám ochotne pomôže nájsť to najlepšie riešenie pre Váš zrak a pohodlie. Našou prioritou je Váš zrak. Práve kvalitou poskytovaných služieb sa odlišujeme od ostatných očných optík

 • Krok 1: Konzultačná schôdzka:

  Najprv sa s vami porozprávame o vašich požiadavkách ohľadom okuliarov, napríklad aký je typ vašej práce, či veľa cestujete, športujete alebo čítate a aké problémy s tým súvisia.

 • Krok 2: Sken oka

  Každé oko je jedinečné. Aby sa zabezpečilo úplné využitie vášho zrakového potenciálu, vaše oči budú ideálne automaticky zmerané moderným skenerom s vysokou presnosťou pri 1 000 meracích bodoch. To umožní zohľadniť aj tie najmenšie odchýlky v oku. Na rozdiel od konvenčných meracích zariadení skener Rodenstock DNEye® nezaznamenáva iba refrakčné chyby oka, napríklad týkajúce sa sférických dioptrií, cylindra alebo osi. Meria tiež high order aberrations, (aberácie vyššieho radu), ktoré sú napríklad zodpovedné za oslabený kontrast a slabé videnie za šera.

 • Krok 3: Subjektívna refrakcia

  Na základe merania pomocou DNEye skeneru vám urobíme subjektívnu refrakciu vrátane merania vnútročného tlaku pomocou bezkontaktného tonometru. Zmeriame váš zrak a nastavíme dioptrické hodnoty budúcich okuliarov tak, aby spĺňali požiadavky pre vaše potreby. 

 • Krok 4: Centrácia okuliarov:

  Používame  najinovatívnejšiu technológiu pre tento účel. S konzultačným terminálom ImpressionIST® vám teraz ponúkame ešte lepšie služby, s cieľom vybrať pre vás tie najlepšie okuliare. Či už potrebujete poradiť pri výbere rámu alebo šošoviek, alebo zmerať  zrak pomocou 3D video systému, terminál je určený predovšetkým náročným nositeľom okuliarov. Pretože vďaka presnému vymeraniu a nastaveniu dostanú okuliare, ktoré im dokonale sadnú.

 • Krok 5: Výsledok

  Stojí to za to! Dáta z meracieho zariadenia aj informácie zo subjektívneho testu videnia sa pošlú spoločnosti Rodenstock spolu s vašou objednávkou. To nám umožní vyrobiť dokonalé sklá, ktoré sú optimálne prispôsobené vašim očiam v každom jednotlivom bode pohľadu. Technológia DNEye® vám umožní využiť váš zrakový  potenciál na maximum. Výsledkom sú rozsiahlejšie zóny videnia a ostrejší zrak s vysokým kontrastom, a to aj za šera. Stručne povedané, je to nový vizuálny pocit, ktorý nikdy predtým neexistoval. Prirodzene, rovnaký postup sa používa aj na prispôsobenie našich slnečných okuliarov.

SERVIS

Okuliare nosíme na tváry vo väčšine prípadov po celý deň a preto nieje nič neobvyklé, že dôjde k ich poškodeniu.
Aj vám sa určite už niekedy stalo, že ste vaše okuliare prisadli, že vám spadli alebo sa s nimi „pohrali" vaše deti, poprípade sa uvoľnila skrutka, praskol silon, odpadlo sedielko alebo sa určitým spôsobom deformovali a už vám na tvári nesedia tak, ako keď boli nové. Toto všetko sú drobnosti, ktoré sa bežne stávajú a keď okuliare pravidelne nosievate, vyhnúť sa im je takmer nemožné. Netreba z toho však robiť žiadnu tragédiu.
Poskytujeme aj čistenie okuliarov pomocou ultrazvuku, kde Vám odstránime usadené nečistoty, ktoré sa usadzujú počas nosenia okuliarov.
V prípade, že dôjde a takému poškodeniu, že nie je možná oprava okuliarov, vieme Vám v prípade, že sa model rámu ešte vyrába, objednať náhradný diel. V prípade, že sú okuliare kupované u nás, aj niekoľko rokov dozadu vieme zistiť model ktorý ste si kúpili a objednať náhradný diel. Ak okuliare nie sú kupované u nás je to o niečo komplikovanejšie, ale pokiaľ to bude možné taktiež vám radi pomôžeme.

Tešíme sa na Vašu návštevu tím Optik petrík

Optik Petrík logo

Objednanie

Termín merania zraku