Okuliarove ramy

DIOPTRICKÉ OKULIARE

Okuliarové rámy v dnešnej modernej dobe vytvárajú často image nositeľa a na dnešnom trhu je množstvo druhov, no hlavne široká ponuka dioptrických rámov. Ponúkame Vám veľkú paletu modelov od svetoznámych výrobcov, ale aj cenovo prístupnú. V súčasnej dobe máme štandardne okolo 1500 rôznych modelov.

Okuliarové rámy pravidelne obmieňame podľa módnych trendov. Samozrejme u nás nájdete aj okuliarové rámy klasických tvarov. Pri výbere okuliarového rámu je potrebné zohľadniť nie len estetickosť rámu, ale výber treba prispôsobiť aj pre konkrétnu korekciu hlavne pri špeciálnych korekčných šošovkách a preto špecializovaný personál Vám s ochotou poradí pri výbere vhodného rámu pre konkrétnu korekciu. V ponuke máme štandardné okuliarové rámy pre deti rôznych materiálov. Ponúkame Vám okuliarové rámy rôznych materiálov - plastových, kovových a špeciálnych antialergických materiálov ako sú titánové rámy.

SLNEČNÉ OKULIARE

Ľudské oko má schopnosť sa prispôsobovať zmene intenzity svetla. V prípade, že toto oslnenie je príliš veľké, dochádza k nepríjemnému oslneniu a oko nedokáže kvalitne rozoznávať okolie. Slnečné okuliare, ktorých súčasťou sú slnečné zafarbené šošovky, tento nepríjemný efekt minimalizujú. Slnečné okuliarové šošovky musia však chrániť nielen pred oslnením, ale i pred škodlivým krátkovlnným ultrafialovým žiarením, ako aj pred odleskami slnečných lúčov z rôznych, väčšinou lesklých povrchov. V prípade slnečných okuliarov platí, že estetický dizajn sa musí snúbiť s vysokou funkčnosťou. Dobré slnečné okuliare chránia svojho majiteľa pred nebezpečným slnečným žiarením a zároveň sú aj moderným estetickým doplnkom.

Slnecne okuliare

Ak patríte medzi ľudí, ktorí potrebujú korekciu zraku, vieme Vám vyhotoviť dioptrické slnečné okuliare. Dioptrické slnečné okuliare sú dnes už dostupné takmer pre každého a máte možnosť si vybrať aj z tých najmodernejších tvarov a módnych značiek, ktoré sú viac prehnuté alebo majú špecifické tvary. Dioptrické slnečné okuliare je voľba aj pre ľudí, ktorí z nejakých dôvodov nemôžu mať kontaktné šošovky.

Vieme Vám ponúknuť širokú škálu farebných odtieňov, z ktorých si môžete vybrať Vaše slnečné šošovky podľa Vašej voľby, v prevedení celoplošného zafarbenia šošovky alebo ako gradál. Moderné gradálové zafarbenia predstavujú obzvlášť atraktívnu kombináciu dizajnu a funkčnosti, keďže sú najtmavšie tam, kde slnečné lúče dopadajú na šošovku - teda v hornej časti. Nezávisle od farby zafarbenia Vám slnečné šošovky vždy poskytujú plnú ochranu pred UV a oslnením - bez obmedzenia a vo Vašich dioptrických hodnotách.

Pokiaľ sledujete najnovšie módne trendy, môžete sa tešiť na nové štýlové zrkadlové vrstvy, ktoré sú prosto "COOL". A to najlepšie na nich je, že ich vyrábame priamo podľa a na mieru Vášmu predpisu.

Sportove

ŠPORTOVÉ OKULIARE

Aj od svojich športových okuliarov môžete očakávať maximálny výkon.Tí, ktorí v športe prekonávajú svoje vlastné limity, musia mať spoľahlivé vybavenie. K tomu patrí optimálna kombinácia okuliarových šošoviek a rámu – pre väčšiu bezpečnosť, lepší výkon a viac zábavy! Objavte, čo všetko vám môžu ponúknuť vaše nové športové okuliare.Športové okuliare sú určené na ochranu očí proti všetkému, čo sa môže pri športe dostať do očí: vietor, prach, hmyz, konáre pri ceste a nezabúdajme na slnečné lúče. Najmä pri športe je dôležité zachovať si perspektívu, prehľad a jasne vidieť v každej situácii – pre váš výkon, ale aj pre bezpečnosť.

Detske

DETSKÉ OKULIARE

Štatisticky asi jedno dieťa z piatich potrebuje okuliare. Je veľmi dôležité, aby okuliare spĺňali nielen úlohu korekcie zraku, ale boli aj pohodlné a bezpečné pre aktívnosť našich ratolesti. V neposlednom rade musia spĺňať estetické požiadavky detí. Pri kúpe detských okuliarov je preto potrebné, aby ste sa obrnili trpezlivosťou, hlavne v prípade prvých okuliarov. Nechajte rozhodovať dieťa o tom, čo sa mu páči. Majte na zreteli, že práve dieťa bude nosiť konkrétne okuliare, ktoré mu vyberiete.

Často sa stretávame s názorom rodičov, že sa im páčia skôr užšie okuliarové rámy. Treba si však uvedomiť, že pohľad dieťaťa na svet je často práve zdola. V prípade úzkych tvarov sa často stáva, že dieťa sa pozerá mimo okuliarov.

Čo sa týka bezpečnosti okuliarov, preferujeme viac plastové okuliarové rámy. U plastových okuliarov je lepšia stabilita v dôsledku širšieho nosníka, keďže deti nemajú hlboký koreň nosa. V prípade kovových rámov Vám radi vymeníme klasické sedielka za širšie nosníky pre lepšiu stabilitu. Prioritou u nás je, aby okuliare dokonale sedeli na tvári dieťaťa a aby boli dokonale prispôsobené. Zle upravený rám „padá z nosa“ a tým aj dieťa pozerá ponad rám. Ideálne sú rámy aj s dodatkom gumičky na straniciach, v prípade športovej činnosti dieťaťa. Bezpečnosť okuliarov zabezpečujú aj dioptrické šošovky, ktoré sú vsadené v rámoch. Prioritne ponúkame pre detské okuliare plastové alebo polykarbonátové okuliarové šošovky.

V prípade detských okuliarov je nutné počítať s častejšou nutnosťou opráv, ako u dospelých. Deti často myslia na hry viac, ako na to, čo škodí jeho novým okuliarom. Lacné a krehké konštrukcie často nevydržia razantnejšie zaobchádzanie. Ak hľadáte okuliare z pružných a flexibilných materiálov, ste na správnej adrese.

Zverte svoje deti čo sa týka okuliarov nám a my Vám za odmenu ponúkneme odbornosť a profesionalitu pri výbere vhodných a bezpečných okuliarov.

OKULIAROVÉ ŠOŠOVKY

Kvalitné videnie vďaka okuliarovým šošovkám

Súčasťou každých okuliarov sú korekčné šošovky, ktoré vytvárajú spolu s okuliarovým rámom jeden celok. Jeden z veľmi dôležitých faktorov pri výbere okuliarových šošoviek je, na akú činnosť majú tieto okuliare slúžiť danému klientovi. Na trhu je veľké spektrum korekčných šošoviek, ktoré sa líšia svojou koncepciou a optickými vlastnosťami.

  • Špeciálne okuliarové šošovky pre šoférov
  • Multifokálne šošovky
  • Pracovné šošovky
  • Samozafarbujúce šošovky

Výber korekčných okuliarových šošoviek na prvý pohľad možno vyzerá jednoducho, ale opak je pravdou. Aby boli okuliare naozaj dobré a svojmu nositeľovi slúžili čo najlepšie a v každej situácii poskytovali pohodlné a ostré videnie, je potrebné vybrať tie najvhodnejšie práve pre konkrétneho nositeľa. Samotný výber závisí pritom na mnohých faktoroch ako dioptrická korekcia a iné očné chyby (prizma, aberácie vyššieho rádu apod.), účel a spôsob použitia, pracovné prostredie, okuliarový rám a ešte od rôznych ďalších individuálnych potrieb ich nositeľa. Potreby ľudí sa totiž líšia a podľa toho aj výber tých pravých šošoviek - napríklad, športovcovi pri výbere záleží na iných vlastnostiach ako tomu, kto okuliare potrebuje počas celého dňa alebo ich nosí ako módny doplnok.

Sosovky
Kontaktne sosovky

KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY

Pomocou kontaktných šošoviek sa korigujú refrakčné vady. Tým, že kontaktná šošovka je priamo na oku, korekcia kontaktnou šošovkou je výhodnejšia oproti okuliarom pri vyšších ametropiach. Kontaktné šošovky Vám prinesú veľa výhod a kom fortu v oblasti Vášho života.

Výhody kontaktných šošoviek pri športovej činnosti: kde je hlavne dôležité periférne videnie. Tým, že kontaktná šošovka je priamo na oku nositeľa, tak pri pohybe oka do strán sa pohybuje súčasne s okom aj kontaktná šošovka. Tým pádom kontaktná šošovka umožňuje ostré a komfortné videnie aj do strán. Dôležitým faktorom pri športovej činnosti je aj nevyhnutnosť prilieb a rôznych ochranných okuliarov, kde nosenie okuliarov je často nepohodlné a často aj nemožné. Nosenie kontaktných šošoviek tento problém odstráni.

Kontaktné šošovky a slnečné okuliare: v dnešnej dobe sa kladie veľký dôraz na ochranu pred škodlivým slnečným žiarením, preto ochrana očí pomocou slnečných okuliarov je veľmi dôležitá. Pri kontaktných šošoviek nie ste obmedzovaný pri výbere slnečných okuliarov. Niektoré kontaktné šošovky majú aj UV filter, takže máte zabezpečenú dokonalú ochranu proti škodlivému UV žiareniu. Ak ste nositeľom dioptrických okuliarov, je ťažké si vybrať módne slnečné okuliare, ktoré by bolo možné vyhotoviť aj s konkrétnymi dioptrickými hodnotami pre kvalitné a dokonalé videnie. Pomocou kombinácií slnečných okuliarov a kontaktných šošoviek je to možné.

Zmeňte svoj „look“ s kontaktnou šošovkou: ľudia často prichádzajú do kontaktu s kontaktnými šošovkami práve z kozmetických dôvodov. Farebné kontaktné šošovky Vám zvýraznia Vašu prirodzenú farbu pomocou tzv. tónovacích kontaktných šošoviek alebo úplne zmenia pomocou krycích. Pomocou farebných kontaktných šošoviek sa často zakrývajú tzv. skotomi duhoviek.

Objednanie

Termín merania zraku